Sodowanie - szkiełkowanie piaskowanie

Nie wymieniaj - Tylko odśwież !

Metoda czyszczenia za pomocą sodowania jest nieszkodliwa dla środowiska.
 

Co to jest sodowanie

System Soda – czyścimy na błysk!

Sodowanie to nowoczesna metoda oczyszczania powierzchni. Polega na ciśnieniowym wyrzucie z prędkością ponad 900 km/ czyściwa (SODY) zmieszanego z powietrzem. Technologia ta oparta jest na sodzie oczyszczonej (NaHCO3).

Soda rozpuszczona jest w wodzie i jest przyjazna dla środowiska i człowieka. Wartym podkreślenia jest, że – jak sama nazwa mówi – soda oczyszczona czyli czyściwo jednorodne bez jakichkolwiek domieszek innych substancji chemicznych.

Zasada działania:
Wyrzucane pod ciśnieniem z dużą prędkością granulki sody nie są odbijane od powierzchni ale eksplodują w zetknięciu z nią. To właśnie te eksplozje powodują uwalnianie energii, która staje się czynnikiem czyszczącym.

Zaletą technologii sodowania jest całkowita nieinwazyjność również dla powierzchni delikatnej.

Technologia sodowania ma zastosowanie w zarówno na tzw. powierzchniach trudnych o dużym stopniu zanieczyszczenia (np. blacha, stal, mury, chodniki) m.in. farbami (w tym graffiti), rdzą, lakierami, siarką, basenów, czyszczenie po pożarach, etc. jak również powierzchni delikatnych – plastik, drewno (usuwanie brudu i starych powłok z powierzchni drewna i odzyskiwanie naturalnego, jasnego koloru), aluminium.

Technologia wykorzystuje oryginalne, amerykańskie maszyny SodaBlast Systems co stanowi przewagę konkurencyjną również z tytułu oszczędności na tzw. roboczogodzinie.

Brak też jest efektów ubocznych jak np. przegrzewanie i zamrażanie.

Jesteśmy mobilni i wykonujemy usługę sodowania zarówno u naszych klientów jak i w siedzibie naszej firmy. 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.